Forum serwisu noclegdlaturysty.pl

Pełna wersja: Czarter jachtu
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Kilka miesięcy temu, udało mi się zdobyć patent żeglarza i w związku z tym planuję już wakacje na Mazurach. Nie byłem jeszcze na takim wodnym urlopie i nie wiem na co zwracać uwagę podczas wyboru oferty czarterowej.

Są duże firmy, które posiadają kilkadziesiąt jachtów i słyszałem dobre opinie ale są one drogie. Tańsze jest wynajęcie łódki od małej firmy, tylko trochę się boję, że mogą mi jako amatorowi dać jakiś gorszy jacht.

Na co zwracać uwagę podczas poszukiwań ?

Wiem, że dobrze jak jest komplet map dokładnych, silnik wbudowany (bo nikt nie ukradnie), mała ubikacja. Co jeszcze jest ważne ?
Mapy to podstawa, poza tym trzeba dobrze posprawdzać łódź, czy nie ma przecieków, czy gdzieś wilgoci nie ma itp. Ważne są: ilość kamizelek tyle ile osób, odbojniki, wiosła (na wypadek, jakby brakło paliwa w silniku). Fajnie jak się ma też GPS z dobrymi mapami, ale to już większy wydatek.
Ja korzystam z jachtów motorowych bez patentu gdyż mają mały silnik. Super spędza się czas na takim jachcie. Trzeba tylko dobrze wszystko sprawdzić żeby cię później nie obciążyli kosztami za szkody których nie wyrządziłeś.

mieszkanie do wynajęcia warszawa
Dobrze zrozumiałam, są takie jachty na które nie trzeba mieć patentu?
Wpisz w wyszukiwarkę czarter bez patentu i wszystko jasne Smile
Mapy, prowiant i kompas.
Eh nawet nie wiedziałem ze można bez patentu dobreSmile
O bez patentu można dzięki za informacjeSmile
Przekierowanie