Nocleg dla Turysty

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pustynia Błędowska - "Polska Sahara"
2012-07-31, 13:50
Witam serdecznie! Zapraszam do przeczytania krótkiego tekstu o naszej rodzimej Saharze Smile

Na obszarze malowniczej gminy Klucze, znajduje się największy w Polsce obszar lotnych piasków, o powierzchni 32 km2, który zwany jest Polską Saharą. Pustynia Błędowska mierzy prawie 10 km długości, a miejscami nawet 4 km szerokości. Z zachodu na wschód, przez naszą krajową Saharę przepływa rzeka Biała Przemsza, która bierze swój początek na Wyżynie Krakowsko-Częstochowskiej.

[Obrazek: 08bd68c05da5fc8e8a38a3b073c41ba08e23e21c.JPG]

Pustynia Błędowska jest atrakcyjnym terenem wędrówek pieszych. Najpopularniejszym szlakiem jest żółty Szlak Pustynny, na trasie którego można spotkać wiele chronionych i endemicznych gatunków flory i fauny. Przez Polską Saharę przebiega również szlak jeździecki - „Transjurajski Szlak Konny”, który cieszy się bardzo dużą popularnością wśród miłośników jazdy konnej. Pustynia Błędowska wpisała się również do historii polskiej kinematografii – sceny pustynne w ekranizacji „Faraona” Bolesława Prusa, zostały nakręcone między innymi w scenerii Polskiej Sahary.

Surowy obszar pustynny, już na początku XX wieku służył jako poligon. Do dziś na terenie Pustyni Błędowskiej zachowały się trzy bunkry, a także sporo niewypałów. W związku z tym, ze względu na trwające prace saperskie, do końca 2013 roku, południowa część Polskiej Sahary jest zamknięta dla turystów.

Więcej informacji turystycznych i ciekawostek, a także legenda powstania Pustyni Błędowskiej dostępna jest na łamach międzynarodowego portalu Regio4trip.eu, na który serdecznie zapraszam Smile

Już jutro na oficjalnej stronie w serwisie Facebook, rusza konkurs z cennymi nagrodami! Zapraszamy wszystkich chętnych do wzięcia udziału. Więcej informacji na www.facebook.com/Regio4trip

[Obrazek: 1.jpg]
Cytat
2012-08-13, 14:51
RE: Pustynia Błędowska - "Polska Sahara"
czytałam o tym na innym forum, zaskakujące miejsce naprawdę Smile
Cytat
2012-08-17, 10:55
tak tylko z pustyni mało co zostało
Cytat
2012-08-20, 14:29
W TVP było o tym jakiś czas temu. Interesujące zjawisko Smile

Zerknij i zaklep sobie komfortowe noclegi Warszawa Smile Niebawem będą także noclegi Gdańsk w hotelach i pensjonatach.
Cytat
2012-08-23, 15:45
Przeczytałam kilka info na ten temat i interesujące bardzo.
Cytat
2012-09-18, 10:33
Ponoć zaczynają wielkie sprzątanie i przywracanie dawnego wyglądu. Czas pokaże.

http://archipolis.bloog.pl mój blog
Cytat
2013-01-16, 21:51
Byłam tam jako dziecko, chyba z 15 lat temu i to było niezapomniane przeżycie. Mam nadzieję, ze niedługo tam powrócę i nie będę zawiedziona tym jak teraz wygląda.

Ranking lokat - zestawienie najlepszych ofert na polskim rynku finansowym
Cytat
2013-01-19, 15:24
Ja byłem tam z kilka lat temu i powiem Wam, że warto zdecydowanie to miejsce zobaczyć!

Oryginalne i nieszablonowe Życzenia Noworoczne: https://www.nanowyrok.pl/ || Susz konopny i olejek konopny CBD CBDA http://www.hempcbdcbda.eu/ ma.
Cytat
2013-02-08, 10:59
mowisz??? kurcze moze bym sie skusila Smile he naprawde pieknie to wygladaSmilea te widoki.... mmm
Cytat
2013-02-23, 11:36
Ale mam pytanie, bo od dłuższego czasu pustynia Błędowska to już nie pustynia. Czy robi się coś w tym celu, żeby przywrócić dawny urok? Jak to teraz wygląda?

Lokaty terminowe ułatwią Ci bezpieczne i zyskowne oszczędzanie
Cytat

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | noclegdlaturysty.pl | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS