Nocleg dla Turysty

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Może po sąsiedzku - na Słowację?
2011-01-26, 21:15 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 2011-01-27 00:26 przez kasiula.)
Może po sąsiedzku - na Słowację?
Witam

Słyszałam ostatnio o Słowackim Raju. Czy ktoś był? Czy są tam trudne szlaki? I co jest godnego polecenia?? Wybrałabym się ale najpierw chce "zasięgnąć języka Wink. Z góry dzięki za wszelkie wskazówki.

Jeśli wybierasz się w nieznane, pomóc Ci w tym mogą dwa magazyny: Podróże oraz Kontynenty
Cytat
2011-01-31, 23:36
RE: Może po sąsiedzku - na Słowację?
Ja się chce wybrac tam w tym roku i słyszałem, że jest lepiej niż w Tatrach. Widziałem na zdjęciach, że jest bardzo pięknie a dodatkowo nie ma takiego ruchu jak u nas, jest spokojniej.

Wypromuj się w sieci poprzez:
Katalog stron Katallo
Cytat
2011-02-03, 23:13
witam

byłam parę lat temu i nie powiedziałabym czy piekniej Wink Jest po prostu inaczej. Szlaki sa niezbyt ekstremalne-jednego dnia mozna zaliczyc dwa rozne Wink Wystarczy kupic mapke miejsu i mozna smialo sie zapuszczac w tamtejsze tereny. Nie porownywalabym tego do Tatr - tam przede wszystkim idzie sie wawozami szczelinami itp. Sa bardo ciekawe drabinki, kladki, podejscia, uchwyty ect. napewno warto zobaczyc bo jest rzeczywiscie pieknie ale zupelnie inaczej niz na otwartych przestrzeniach.

[Obrazek: picture386b.jpg]

[Obrazek: picture551.jpg]
Cytat
2011-02-04, 12:31
witam

jak kogoś by zmęczyło chodzenie po górach, można świetnie spędzić czas zwiedzając Zamek Spiski (Spisky hrad) czy jakoś tak Wink to niedaleko od Słowackiego Raju a ponoć to jeden z największych kompleksów zamkowych z środkowej europie Smile polecam!!

[Obrazek: picture215x.jpg]

[Obrazek: picture265c.jpg]

[Obrazek: picture255c.jpg]

[Obrazek: picture252j.jpg]
Cytat
2011-02-04, 12:33
a ten zamek to tylko ruiny, czy można też coś więcej zobaczyć?

Jeśli wybierasz się w nieznane, pomóc Ci w tym mogą dwa magazyny: Podróże oraz Kontynenty
Cytat
2011-02-04, 12:36
Można zobaczyć i to całkiem sporo - w środku znajduje się kaplica zamkowa, makiety zamku, stare ilustracje jak to wyglądało kiedyś, wystawa zbroi, działo (również na zewnątrz) także jest co oglądać :]
Cytat
2011-02-04, 12:38
a gdzie się to znajduje i czy oprócz zamku jest tam też coś ciekawego do zobaczenie? bo zastanawiam się nad dłuższą wycieczką...

Cytat
2011-02-04, 12:51
Przebywając na Spiskim Hradzie warto zajrzeć do położonego u jego stóp miasteczka Spiskiego Podhradia (Podgrodzia).Warto zobaczyć kościół z ołtarzem z 1500 roku oraz renesansowy ratusz i liczne domy mieszczańskie i rzemieślnicze w stylu barokowym. Można też dobrze i niedrogo zjeść Wink

[Obrazek: picture273o.jpg]

[Obrazek: picture267x.jpg]

[Obrazek: picture270o.jpg]
Cytat
2012-11-14, 16:54
Ja całym sercem polecam słowackie góry! Pracuję od wielu lat w chemii gospodarczej i te góry dają mi zawsze tyle ukojenia, że wracam tam co rok od wielu już lat. Zawsze zastanawiałem się, jak zregenerować siły na wakacjach i długo szukałem miejsca dla siebie, a Słowacja okazała się idealna. Są piękne góry, zabytki, architektura, pyszne jedzenie. Polecam gorąco!
Cytat
2013-01-03, 17:23
Ja właśnie wróciłam z zimowego szaleństwa na Słowacji. Polecam dobrym narciarzom bo trasy były dość trudne, powiedziałabym że dla początkujących wręcz za trudne. Jedyne co mi się nie podobało to, że nie widziałam tam w ogóle takich góralskich chat jakie są w naszych polskich górach. Tam w górskich miasteczkach byly jedynie socjalistyczne blokowiska;/

Lokaty bankowe - źródło wiedzy o lokatach
Cytat

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości

Kontakt | noclegdlaturysty.pl | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS